Podkolanówki kompresyjne na żylaki — jak działają?
Żylaki są efektem przewlekłej niewydolności żylnej. Problemy z krążeniem powodują wydłużanie się i deformację żył. W efekcie ściany naczyń rozciągają się, tworzą się zastoiny krwi i owrzodzenia. Żylaki są źródłem uciążliwych i przykrych dolegliwości, a nieleczone mogą być groźne dla zdrowia.
Jest to schorzenie postępujące, którego nie da się całkowicie wyleczyć. Można jednak wprowadzić działania zapobiegawcze, spowolnić postęp choroby i zlikwidować dokuczliwe objawy. Jedną z metod jest stosowanie wyrobów kompresyjnych.
Podkolanówki kompresyjne mają specjalną budowę, która powoduje ucisk nóg. Nacisk ten jest największy w okolicy stopy i kostki oraz zmniejsza się stopniowo ku górze. Uciskanie tkanek miękkich w nogach zwiększa ciśnienie w naczyniach krwionośnych i limfatycznych, co usprawnia przepływ krwi w kierunku serca. Podkolanówki uciskowe na żylaki zabezpieczają naczynia przed powstawaniem i pogłębianiem się patologicznych zmian oraz zapobiegają obrzękom, a ich regularne noszenie łagodzi dolegliwości bólowe i poprawia samopoczucie.
Dla kogo przeznaczone są podkolanówki uciskowe?
Podkolanówki uciskowe są polecane osobom, które znajdują się w grupie ryzyka — w ich rodzinie występowały przypadki żylaków, mają siedzącą lub stojącą pracę, ograniczoną aktywność fizyczną lub nadwagę. Stosuje się je także w leczeniu zachowawczym u osób, które już zaobserwowały u siebie oznaki niewydolności żylnej takie jak ciężkość nóg, tępy ból, pajączki lub owrzodzenia. Kompresja jest wskazana również kobietom w ciąży oraz osobom po zabiegach usuwania żylaków. Podkolanówek uciskowych nie powinny nosić osoby z niewyrównaną zastoinową niewydolnością serca, neuropatią cukrzycową, obrzękiem metabolicznym czy wysiękową dermatozą.
Jak dopasować podkolanówki uciskowe na żylaki?
Podkolanówki uciskowe występują w różnych rozmiarach i mają różne klasy kompresji. W ofercie znajdują się uniwersalne produkty profilaktyczne oraz podkolanówki w 1, 2 i 3 klasie ucisku.
Dobór odpowiedniego poziomu kompresji i rozmiaru podkolanówek kompresyjnych jest kluczowy dla ich prawidłowego działania. Zbyt mocny ucisk może być szkodliwy, a zbyt mały sprawi, że produkt będzie nieskuteczny. Poziom ucisku najlepiej skonsultować z lekarzem. Z kolei jeśli chodzi o rozmiar, to najczęściej niezbędne jest dokonanie określonych pomiarów. Pomiary zawsze należy wykonywać rano, zaraz po przebudzeniu, zanim pojawią się obrzęki. Przy każdym produkcie znajdują się szczegółowe informacje od producenta na temat tego, jakie pomiary należy wykonać, aby dobrać odpowiedni rozmiar danego modelu.
Podkolanówki uciskowe — szeroka oferta
W naszej ofercie dostępne są podkolanówki kompresyjne damskie i męskie renomowanych marek, takich jak: Aries, Jobst, Maxis, Medi, Pani Teresa, Sigvaris czy Veera. Oferujemy produkty wysokiej jakości o różnych klasach kompresji (CCL1, CCL2), co umożliwia dopasowanie produktu do własnych potrzeb. Produkty te skutecznie niwelują oznaki zmęczenia oraz napięcia, a także wykazują działanie terapeutyczne w leczeniu niewydolności żylnej.
Podkolanówki dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach. Oferujemy podkolanówki uciskowe kolorowe idealne do noszenia na co dzień, jak również bardziej eleganckie modele na oficjalne okazje. Dla fanów aktywności fizycznej odpowiednie będą uciskowe podkolanówki sportowe odprowadzające wilgoć.