Podkolanówki Aries AVICENUM ANTI-TROMBO to podkolanówki przeznaczone dla osób leżących, czyli dla pacjentów przed, w trakcie i po operacji. Aries Avicenum ANTI-TROMBO zmniejszają ryzyko powstania zakrzepów krwi w nogach pacjentów podczas leczenia szpitalnego. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja wyrobów gwarantuje największy ucisk w okolicy stawu skokowego, słabnący zaś w kierunku łydki. Usprawnia to naturalne krążenie krwi w celu leczenia i profilaktyki chorób żył. Produkt jest bardzo przyjemny w dotyku, elastyczny, miękki i idealnie przylega do ciała. Spełnia obowiązujące wymogi dla produktów będących w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Produkty z serii ANTI-TROMBO wspomagają i poprawiają krążenie krwi. Zastosowana apretura antybakteryjna i przeciwgrzybiczna Sanitized zapobiega pojawianiu się bakterii i pleśni oraz skutecznie chroni przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu. ANTI-TROMBO to alternatywa klasycznego bandażowania kończyn, przeznaczone są do użytku zarówno domowego jak i szpitalnego.
SZCZEGÓŁY:
KLASA KOMPRESJI: I (18-21 mmHg)
SKŁAD: 70% PAD Nylon, 30 % elastan LYCRA
WERSJA: Palce zamknięte, wzmocniona pięta i palce, otwór rewizyjny
KOLOR: Biały
OPAKOWANIE: 1 para
Mechanizm działania kompresyjnych wyrobów medycznych polega na działaniu precyzyjnie określonego stopniowanego ucisku na kończynę dolną, który stopniowo zmniejsza się od kostki w kierunku serca. Ciśnienie w okolicy kostki w punkcie b (patrz tabela rozmiarów poniżej) jest najwyższe i osiąga wartości 18 – 21 mmHg. Swoją skuteczność i bezpieczeństwo zachowują przez okres 6 miesięcy od pierwszego użycia przestrzegając zasad ich pielęgnacji i przechowywania.
JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR?
Pomiarów należy dokonywać na nieobrzękniętej kończynie. Dopasowanie stopnia ucisku ma bardzo duże znaczenie. Nie może on być zbyt delikatny, ponieważ będzie nieskuteczny. Z kolei zbyt silny ucisk może spowodować upośledzenie przepływu krwi w tętnicach kończyn dolnych. Należy zmierzyć obwody nóg oraz ich długość we wskazanych poniżej punktach i porównać z tabelami rozmiarowymi poniżej.
SPOSÓB ZAKŁADANIA:
Nakładanie uciskowych produktów medycznych zaleca się rano (przed wstaniem z łóżka) w pozycji leżącej. Zakładanie należy rozpocząć od palców do kostki, rozprowadzając przy tym materiał równomiernie na stopie. Trzeba zwrócić uwagę na dokładne umieszczenie pięty. Po nałożeniu do kolana, dokładnie rozprowadzić na łydce zmniejszając nieco naprężenie wynikające z nakładania. Na koniec wygładzić wszystkie zgrubienia i zmarszczenia. Aby zapobiec przetarciom i uszkodzeniom produktu, należy pielęgnować pięty, nosić właściwe obuwie oraz pilnować, by nie zahaczyć produktu czymś ostrym.
WSKAZANIA:
- przewlekła niewydolność żylna
- pierwotne i wtórne żylaki kończyn dolnych
- powierzchowne zakrzepowe zapalenie żył
- obrzęk związany z zespołem pozakrzepowym po wyleczeniu zakrzepicy żył głębokich
- obrzęki i żylaki w ciąży
- stany po zakrzepicy i zakrzepowym zapaleniu kończyn dolnych
- zapobieganie zakrzepicy żył głębokich przy leczeniu chirurgicznym, a następnie także chorobach zakrzepowo-zatorowych
- obrzęki kończyn dolnych (pooperacyjne i pourazowe, limfatyczne, obrzęki przy nadwadze, idiopatyczne obrzęki kończyn dolnych)
- wsparcie kompresyjne po skleroterapii żylaków kończyn dolnych
- wsparcie kompresyjne po chirurgicznym usunięciu żylaków (chirurgia klasyczna, ablacja radiowa lub ablacja laserowa żylaków)
- zakrzepica podczas podróży
PRZECIWSKAZANIA:
- uciążliwe sączące się uszkodzenia skóry
- ostre niedokrwienie kończyn
- krytyczne niedokrwienie kończyn
- zdekompensowana niewydolność serca
- bolesny obrzęk siniczny i bolesny obrzęk biały
- nadwrażliwość na użyte materiały
- zaburzenia czucia kończyn (np. neuropatia obwodowa w cukrzycy)
TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.